Camera Obscura

2017. május 30-án a „Kommédia” pályázat diákjainak munkáiból nyílt kiállítás az első emeleti zsibongóban.

Az eseményt Hajós Éva igazgató nyitotta meg. Köszöntő beszédében röviden elmondta, hogy az NTP-KKI-16-0140 pályázat sorána kommunikációemelet, médiaismeret és digitális alkotások témakörben Bischofné Komlósi Viktória és Kovács Zoltán tartottak foglalkozásokat, amelyek eredményeként a kiállítás anyaga is létrejött. Kovács Zoltán tanár úr a camera obscura készítéséről és működéséről beszélt, majd röviden bemutatta a kiállított fotókat is. Feri András munkáit külön is kiemelte, hiszen a tanuló, képei elkészítése során maga is több camera obscura szerkezetet készíett, amelyeket szintén megtekinthet az érdeklődő közönség.

A megnyitó végén a pályázat során készült újságot is bemutatták a diákoknak, amelyet az iskola több helyszínén kihelyezve is megtalálják a tanulók, illetve online is olvashatják a BéLapot.