Aranyos tehetségútlevél

2021. február 4-én az Egri Eszterházy Károly Egyetem szervezésében valósult meg a Tudományról Diákoknak Kíváncsiságból - Tehetségútlevél a felsőoktatásba címet viselő középiskolások munkáit felsorakoztató rendezvény.
Gimnáziumunk 10.C osztályos diákjai, Bodai Péter, Fáncsi Márton, Sajben Márton az „Adatok a hidasi fauna paleoökológiájához” című kutató munkájukkal a természettudományi szekcióban I. helyezést értek el.

Gratulálunk az eredményekhez!

Felkészítő tanár: Barocsai Zoltán

bodai

Tájékoztató sporttagozatra jelentkező diákoknak alkalmassági vizsga

Tisztelt Szülő!

Örömmel fogadtuk gyermeke jelentkezését gimnáziumunk 0006-os tagozatára, a sport – idegen nyelv tagozatunkra.

A jelentkezők számára a sportegészségügyi alkalmassági és fizikai képesség felmérési vizsgálat, illetve sportági képességek felmérése is a felvételi folyamat részét képezi.

A fizikai és sportági képességek felmérésének időpontja: 2021. március 9. (kedd)

Diákigazolványok érvényességének meghosszabbítása a veszélyhelyzet alatt

Kedves Diákok!

Diákig.

Tájékoztatunk Benneteket, hogy a 2020. november 4-én vagy azt követően, a veszélyhelyzet megszűnéséig kiállított, illetve kiállításra kerülő, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a kihirdetett veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

A tanulók a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig vehetik igénybe az utazási kedvezményeket a 2019/2020. tanévben kiadott érvényesítő matricákkal. Azon tanulók, akik nem rendelkeznek érvényes diákigazolvánnyal, diákigazolvány helyettesítő igazolást tudnak igényelni a Titkárságon az utazási kedvezmény igénybevételéhez. A közlekedési szolgáltatók az igazolást elektronikusan (pl. mobilon felmutatva) nem, csak nyomtatott formában fogadják el.

Online történelmi vetélkedő az I. Béla Gimnáziumban

Kedves Érdeklődök! Kedves Diákok!

2021. február 18-án 15 órakor a Gimnázium Történelem és művészetek munkaközössége online történelmi vetélkedőt szervez általános iskolások részére. A vetélkedő kiemelt témaköre: Az I. világháború és Trianon. A versenyen játékos és szórakoztató feladatokkal mérhetik össze tudásukat a kisdiákok, háromfős csapatokban. A zsűribe az Oktatási Hivatal is delegál zsűritagot. Jó versenyzést és értékes, szórakoztató perceket kívánunk diáknak és tanárnak!

Történelmi vetélkedő

Gratulálunk!

congratulations

Gratulálunk a két műfordító Bélás diáknak

2021. február 11-én rendeztük meg a Tolna-Somogy megyei középiskolai angol műfordító versenyt a Szekszárdi I. Béla Gimnáziumban, az idei tanévben először ONLINE formában.