3 poszter is eredményesen szerepelt a Víz Világnapi Pályázaton

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

A Magyar Hidrológiai Társaság Borsodi Területi Szervezetének és a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának közös pályázati felhívására a 2019. évi Víz Világnapi Fotóposzter Pályázatra több nevezés is érkezett iskolánkból, melyek közül a zsűri hármat is helyezéssel jutalmazott:

2. helyezés:

• Takács Balázs (10.A): A légköri víz művészi arcai
  • Katona Anna Tamara - Hrobár Zsuzsanna (11.B): Krka Nemzeti Park

3. helyezés:

• Benke Zsóka (9.C): Tengelici park-tó

A díjazottak oklevélben és tárgyjutalomban részesülnek. A nevezett plakátokat a víz világnapja alkalmából kiállítjuk a laborfolyosón.

Gratulálunk az eredményekhez!

asdasdas

Fenntarthatósági témahét

logo_fenntarthatosagiA 2019. március 18-22. során megrendezésre kerülő Fenntarthatósági témahétre iskolánk az alábbi programot tervezte:

A téma: A 2019. évi Fenntarthatósági Témahét témakörei a közösségi közlekedés, a víz és a Globális Célok közül a „Egészség és jóllét” a „Fenntartható városok és közösségek” és a „Fellépés az éghajlatváltozás ellen” témái köré szerveződnek.

Cél: a témahét során minden osztály kapcsolatba kerüljön a témával. A diákokban erősödjön a környezettudatos életmódra való törekvés, de legalábbis elgondolkodjanak ezeken a problémákon.

Tervezett programok:

I. helyezés a Földtudományi Diákkonferencián

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!fghfdhhd

2019. március 8-9-én került megrendezésre a XII. Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferencia Miskolcon a Miskolci Egyetem szervezésében. Iskolánkat Herceg Olivér 9.B osztályos tanuló képviselte "A csapadék okozta talajerózió összefüggései a vízfolyások lebegtetett hordalék számításával" című kutató munkájával, melyet a zsűri első helyezéssel jutalmazott. A szekcióban(víz és környezetvédelem) 10 diák mutathatta be prezentációját. A konferencia alatti szervezett programok keretében hulladék újrahasznosító telep működésébe tekinthettek be, illetve környezetvédelmi és őslénytani előadást hallgathattak a résztvevők. Olivér kutató munkáját a zsűri a 2021-ben sorra kerülő Egyetemi OTDK-n történő bemutatásra is javasolta, illetve a helyezettek egy észak-magyarországi nyári földrajzos kiránduláson is részt vehetnek.

Felkészítő tanár: Barocsai Zoltán.

dfgdsg

Fogadóóra!

Tisztelt Szülők!fogado_ora

2019. március 13-án (szerdán), 16:00 óra és 18:00 óra között fogadóórát tartunk. Várunk minden kedves szülőt.

Roadshow - Soproni Egyetem

Kedves Diákok! gdfgsdf

Március 25-én hétfőn az 5. órában lesz az alábbi program nálunk, Roadshow néven.

A Roadshow egy 30-45 perces előadást foglal magába, mely során bemutatnánk a Soproni Egyetem képzéseit, illetve a mérnöki szakma kihívásait a diákoknak az alábbi tematika szerint:

• Bevezetés – 3-4 perc
  • Továbbtanulással járó lehetőségek bemutatása - 7-8 perc
  • Mérnöki képzések bemutatása - 10-12 perc
  • Soproni Egyetem képzéseinek bemutatása - 10 12 perc

A 10-11. évfolyamosok jelentkezését várjuk az előadásra.

Felhívás - Közösségi szolgálat

Kedves Diákok!cgrt

Március 11-től minden hétfőn 8. és 9. órában Iskolai Közösségi Szolgálat keretében várunk titeket az iskola veteményeskertjében az aktuális tevékenységek elvégzésére. A közösségi órákon túl amit nyújtani tudunk: friss levegő és jó hangulat.

Jelentkezni lehet: Maros Tünde és Somogyvári Orsolya tanárnőknél.