Kedves Diákok!utravalo

Megjelent a 2018/2019. tanévre vonatkozóan az „Ösztöndíj és mentorálási támogatás hátrányos helyzetű tanulóknak – Útravaló Ösztöndíjprogram”.

Ha szeretnél tanulóként részt venni benne, szükséged lesz egy tanár mentorra, akivel a tanév folyamán együttműködsz a pályázat alapján.

Szekszárdi UFC Ovi Foci - Közösségi szolgálat

Kedves Diákok!

A Szekszárdi UFC sportegyesület a 2018-2019-es tanévben ismét edzés lehetőséget kínál az ovis lányok és fiúk számára. A labdarúgó foglalkozások 10 -12 gyermek részvételével zajlanak a programban részvevő óvodákban. A gyermekek képzését (a Szekszárdi UFC NB III-as felnőtt labdarúgóiból kiválasztott) a korosztályt jól ismerő, felkészült, fiatal edzők végzik.

ufc_foci

Autómentes napok!

Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Szekszárdi Klímakör és a Zöldtárs Környezetvédelmi

automentes

Közhasznú Alapítvány "Autómentes napokat" szervez Szekszárdon:

• 2018. szeptember 19-én (szerda) 14:30 órától az Iskolások,
  • 2018. szeptember 22-én (szombat) 9:00 órától a Családok részére.

Az akció célja, hogy ezeken  a napokon a városban érzékelhetően csökkenjen a gépjárműforgalom. Helyette a diákok és a szülők menjenek gyalogosan, vagy aki teheti kerékpárral, illetve a helyi buszjáratokkal.

A 2017/2018. tanév második félévére vonatkozó tájékoztatás az iskolai lemorzsolódás csökkentése témakörben

Kedves Diákok, Tisztelt Szülők!

oktatas

A nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) alapján meghatározott, az iskolai lemorzsolódás megelőzését szolgáló korai jelző- és pedagógiai támogató rendszerbe történő adatgyűjtés a 2017/2018. tanév második félévére nézve 2018 júliusában lezárult.

Az informatikai rendszerbe rögzített adatok alapján - figyelemmel a Korm. rendelet 26/A. § (3) bekezdésében foglaltakra - a 2017/2018. tanév második féléve vonatkozásában az Oktatási Hivataltól az alábbi tájékoztatást kaptuk:
A 2017/2018. tanév második félévében lemorzsolódásban veszélyeztett tanulók létszáma: 0 fő (a tanulók 0,0 %-a)
A félév értékelésénél, minősítésénél a tanuló tanulmányi átlageredménye nem éri el alapfokú nevelés-oktatásban a közepes (3), középfokú nevelés-oktatásban a 2,5 szintet: 0 fő (a tanulók 0,0 %-a)
A félév értékelésénél, minősítésénél a tanuló tanulmányi átlageredménye egy tanév alatt 1,1 mértékben romlott: 0 fő (a tanulók 0,0 %-a).
Az illetékes Kaposvári Pedagógiai Oktatási Központ értékelése a 2017/2018. tanév második félévére vonatkozóan:
A Szekszárdi I. Béla Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola rögzített adatai alapján sem intézményi szintű, sem külső beavatkozásra nincs szükség.