Határtalanul! - Jelentkezz

Kedves Diákok!

9‒12. évfolyamos diákok jelentkezését várjuk a Határtalanul! program idei tanévi egyik projektjére.
Ha jó tanuló vagy, nyitott személyiség (pl. barátkozó típus, főzöl, sütsz, énekelsz, zenélsz, szavalsz, mesélsz, fotózol, filmezel, naplót írsz, „színjátszol”), együttműködő vagy, akkor: jelentkezz!

Részleteket megismerheted és jelentkezhetsz, ha ide kattintasz.

hatartalanul

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj 2019

Kedves Diákok!trzhrtz

Az évente megrendezett stockholmi Víz Világhét keretében lezajló nemzetközi megmérettetésen, ahol az egyes országok versenyeinek győztesei indulhatnak, a fiatalok bemutatják vízzel kapcsolatos munkájukat, melyet egy nemzetközi zsűri értékel. A pályaművek olyan helyi, regionális, országos, vagy globális témával foglalkozhatnak, melyeknek környezetvédelmi, tudományos, társadalmi, vagy műszaki jellegűek. Foglalkozhatnak vízminőségi kérdéssel, vízkészlet gazdálkodással, vízvédelemmel, de akár a víz társadalmi vonatkozásainak bemutatásával is. A győztes a Stockholm Junior Water Prize-on kívül, melyet a verseny védnöke, Viktória svéd koronahercegnő ad át, 15.000 dollárt is kap. Magyarország 2013. óta vesz részt a versenyben és az eddigi győztesek a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, a tatai Eötvös József Gimnázium, a budapesti Városmajori Gimnázium, a kecskeméti Kada Elek Szakközépiskola, a kőbányai Szent László Gimnázium, illetve a szekszárdi I. Béla Gimnázium tanulói, bár nem kapták meg a díjat, szép sikert arattak a nemzetközi mezőnyben. A hazai verseny fővédnöke Dr. Áder János, Magyarország köztársasági elnöke.

Új könyvek a könyvtárban

1Kedves Kollégák és Diákok!

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium Könyvtára 2018 novemberében pályázott a Wekerle Sándor könyvtári állománygyarapítási pályázatra és nyert!

A Tinta Kiadó jóvoltából 50%-os pályázati áron a magyar nyelv korszerű szótárai közül több is kölcsönözhető a könyvtárból.

Néhány cím a teljesség igénye nélkül:

• Szlengszótár2
  • Hasonlatszótár
  • Rövidítések enciklopédiája
  • Idegen szavak alapszótára
  • Angol–magyar szókincsbővítő szinonimaszótár
  • Emelt szintű angol nyelvtan gyakorlatokkal

És még sok más… Gyertek, várok minden Olvasót szeretettel, forgassuk minél többen az új szótárakat!

Fazekas Mária

könyvtárostanár

ELBIR - Bűnmegelőzési tanácsok az év végi ünnepekre

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

Az ünnepek közeledtével az emberek sok időt töltenek utazással, vásárlással, ajándékok beszerzésével, így megnő annak kockázata is, hogy könnyebben válhatnak bűncselekmény áldozatává. Ezért a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság összeállította a bűnmegelőzései tanácsait az év végi ünnepekre, melyeket itt tekintheted meg.

rendor