Re-Karnevál

barocsai

2017. február 17-én közkívánatra újra megrendezésre került – tavalyi böjtje után – a Szekszárdi I. Béla Gimnázium farsangi álarcos bálja. A jelmezbe öltözött tanárok és diákok ismételten jól érezték magukat, hiszen a hagyományokhoz híven az osztályok humoros műsorral készültek.

Rappay Bence duplán döntős a TUDOK-on

oklevel A 2017. február 10-11. között a nyíregyházi NYSZC Bánki Donát Műszaki Középiskolájában megrendezésre került XVII. TUDOK Műszaki- és reáltudományi Tematikus Konferencián Fizika, matematika és nanofizika szekcióból Rappay Bence Zsolt, 11. C osztályos tanuló a Kárpát-medencei döntőbe jutott, így már két előadásával képviselheti iskolánkat a székesfehérvári döntőn 2017. március 31 - április 1-jén.

Felkészítő tanára: Barocsai Zoltán tanár úr

Gratulálunk a szép eredményhez!

Rappay Bence a döntőben

oklevélA 2017. február 3-4. között a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthonban megrendezésre került XVII. TUDOK Élet-és Környezettudományi Tematikus Konferencián Környezettudomány és környezetvédelem szekcióból Rappay Bence Zsolt, 11. C osztályos tanulót a zsűri II. helyen juttatta a Kárpát-medencei döntőbe.

Érettségi vizsgára jelentkezők részletes tájékoztatása

Végzős diákjaink és előrehozott vizsgákra jelentkezők figyelmébe:

2017. január 26-án (csütörtökön) a hatodik órában az érettségi vizsgára jelentkezéshez részletes tájékoztatót tartunk. Itt minden végzős diák megkapja a névre szóló, jelentkezéséhez szükséges nyomtatványokat, az előrehozott vizsgázók pedig jelentkezési lapot.

Hely: Neumann Terem

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem értesítése a vízügyi szakemberek képzéséről

Tisztelt Szülő! Kedves Tanulónk!

Ezúton értesítjük Önöket, értesítünk Benneteket a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tájékoztatása nyomán, hogy Magyarország kiemelt figyelmet fordít a vízügyi szakemberek képzésére. A bajai Eötvös József Főiskola vízügyi tárgyú képzéseit a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara veszi át, várhatóan 2017. február 1-jétől.

E képzések a következők: építőmérnöki alapképzési szak, valamint a környezetmérnöki alapképzési szak, amelyeken választható specifikációk formájában nyílik lehetőség a vízügyszakmai képzésre.

Nemzeti gyásznap

mécsesKedves Diáktársaim, Tanáraink!

Magyarország kormánya a miniszterelnök kezdeményezésére a mai napot nemzeti gyásznappá nyilvánította a péntek éjjel, Verona közelében, eddig tisztázatlan okokból történt tragikus buszbaleset áldozatainak emlékére.

A budapesti Szinnyei Merse Pál Gimnázium által szervezett, franciaországi sítáborból hazafelé tartó autóbusz a szalagkorlátnak ütközött, majd kigyulladt. A lángoló járműben 16 utas vesztette életét. A híradások szerint a balesetben 13-an könnyű, 10-en súlyos, ketten nagyon súlyos, egy utas pedig életveszélyes sérüléseket szenvedett.

Az áldozatok középiskolás diákok, illetve tanáraik. Gyászol a Szinnyei Gimnázium közössége. Minden jóérzésű ember részvéttel gondol rájuk, az áldozatokra és azok hozzátartozóira, mindazokra, akik a tragédiában személyesen érintettek.

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium diákigazgatójaként ezúton fejezem ki közösségünk együttérzését.

A nemzeti gyásznapon, ma reggel 8-kor az Országház előtt a magyar törvények előírása szerinti katonai tiszteletadással vonták fel, majd eresztették félárbócra nemzeti lobogónkat. Országszerte a középületekre kihelyezett gyászlobogók jelzik az általános megrendülést. A mi gimnáziumunkra is kikerült a fekete zászló, a bejáratnál mécses világít a balesetben elhunytak emlékére.

Ilyen helyzetekben nagyon nehéz megtalálni a méltó gesztusokat, az illő szavakat. A gyászban az együtt érző hallgatás talán beszédesebb is minden szónál. Kérem, hogy az áldozatokra gondolva hallgassuk meg együtt Kosztolányi Halotti beszéd című versét, majd adózzunk emléküknek egy perc együtt érző hallgatással. Kívánjunk a veszteséget szenvedett hozzátartozóknak erőt és megbékélést, a sérülteknek mielőbbi felépülést!

Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd

Felvételi többletpontok igazolása kiemelkedő sportteljesítményért

Szerencsére több diákunk van abban a helyzetben, hogy diákolimpiai kiváló teljesítményéért többletpontot kaphat.

A www.mdsz.hu főoldalán a Diákolimpiáról címszó alatt találod meg a felvételi többletpontok igazolásának módját.

Ha egyesületi versenyrendszerben értél el kimagasló eredményt, az egyesülethez kell fordulnod az  igazolás ügyében. Ekkor a szakszövetségek állítják ki számodra az igazolást.