Éremeső Szegedről

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

Örömmel osztjuk meg tanulóink legújabb sikereit.

A Szegedi Tudományegyetem által lebonyolított XXXV. OTDK Fizika, Földtudományok, Matematika szekciójának középiskolás tagozatában két arany, egy ezüst minősítést és egy közönségdíjat szereztek diákjaink.

Alternatív pályamunkák:
  • Kun Réka (10. C): Utóvulkáni működések bemutatása: Arany minősítés és Közönségszavazás díja
Földrajz:
  • Herceg Olivér (11. B): Talajerózió a Szekszárdi-dombságon: Arany minősítés
  • Fáncsi Márton, Bodai Péter (10. C): Adatok a Hidasi fauna paleoökológiájához: Ezüst minősítés

Tanulói élménybeszámoló:
Kun Réka:

A magyar költészet napja alkalmából ajánljuk Mindenki szíves figyelmébe diákjaink verseit!

Hangoskönyv készült az I. Bélás diákok közreműködésével

HANGOSKÖNYV 2020

I. BÉLÁS DIÁKOK közreműködésével

kép

Intézményünk tanulói, versmondói, zenészei közreműködésével elkészült a HANGOSKÖNYV 2020 című kiadvány a Polip Ifjúsági Egyesülettel és a Szekszárdi Ifjúsági Önkormányzattal együttműködésben.

Hangoskönyvet készítettünk ajándékba a Vakok és Gyengénlátók Tolna Megyei Egyesülete sorstársainak, ezzel is örömet szerezve nekik ebben a nehéz időszakban. Az ajándék átadására a járványhelyzet miatt online ajándékműsor keretében került sor.

Felhívás véleményezésre

Tisztelt Iskolaszék! Kedves Diákönkormányzat!

Minden évben elkészítjük, s a fenntartó jóváhagyását követően közzétesszük a tájékoztatót azokról a tantárgyakról, amelyekből a tanulók a gimnáziumban és az általános iskolában választhatnak a következő tanévben, azaz 2021/2022. tanévben. A tájékoztató tartalmazza, hogy várhatóan a tárgyat melyik pedagógus fogja oktatni, illetve a gimnáziumban az érettségi vizsgára történő felkészítés szintjét is.

A tájékoztató elfogadása előtt be kell szerezni az iskolaszék és a diákönkormányzat véleményét.

Jelenleg a fenti testületek véleményezése folyik.

Kérjük a véleményezésre jogosultakat, a KRÉTA rendszer Kérdőív funkciójában fejezzék ki véleményüket az egyénileg választható tantárgyak tájékoztatójáról.

Dokumentumok a véleményezéshez:

Tájékoztató az egyénileg választható tanórákról a gimnáziumban

Víz Világnapja 2021

Te meddig bírnád ki víz nélkül?

Mekkora utat tennél meg érte?

A víz alapfeltétele életünknek, ezért halljuk meg a Víz világnapjának üzenetét: A víz érték! Becsüld meg!

Gimnáziumunk a Víz Világnapjához kapcsolódva témanapot szervez a diákok számára, hogy minden tanulónkhoz eljusson e jeles napnak az üzenete.

Víz világnapja