13. Neumann Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Verseny

Versenyfelhívás

Neumann János Számítógép-tudományi Társaság valamint a Szekszárdi I. Béla Gimnázium ismét meghirdeti a 2017. évinemzetközi rangú, az általános és középiskolások részére kiírt,

13. Neumann Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Verseny

A verseny célja, hogy az informatikát szerető diákok számára lehetőséget biztosítson tehetségük kibontakoztatására, az általuk elkészített pályamunkák elkészítésén keresztül.

A versenyzők a következő hét kategóriában küldhetnek be pályaműveket:

1. Oktató programok* amelyek közismereti illetve szakmai tárgyak önálló /konzultáció nélküli tanulására alkalmasak
  2. Alkalmazói programok Valamely felhasználói probléma megoldására készített alkalmazás.
  3. Játékprogramok. A versenyzők saját maguk által készített játékprogramjaikkal versenyezhetnek.
  4. Megépített (digitális) automata berendezés (hardver) és vezérlése (szoftver)*
  5. Számítógépes művészeti programokSzámítógépes grafika, zene.
  6. Számítógéppel támogatott tervezés - Ebben a kategóriában várjuk a különböző CAD programokkal megszerkesztett tervrajzokat, látványterveket.
  7. Animáció – Számítógéppel előállított animáció.
  8. WEB** -es felületeket készítő, CMS rendszereket tevőlegesen adaptáló versenyzők pályamunkáit várjuk

A teljes versenyfelhívást és a további részleteket itt találja.

* osztatlan kategória, általános és középiskolások együtt versenyeznek

** csak általános iskolások számára kiírt kategória