Autómentes napok!

Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Szekszárdi Klímakör és a Zöldtárs Környezetvédelmi

automentes

Közhasznú Alapítvány "Autómentes napokat" szervez Szekszárdon:

• 2018. szeptember 19-én (szerda) 14:30 órától az Iskolások,
  • 2018. szeptember 22-én (szombat) 9:00 órától a Családok részére.

Az akció célja, hogy ezeken  a napokon a városban érzékelhetően csökkenjen a gépjárműforgalom. Helyette a diákok és a szülők menjenek gyalogosan, vagy aki teheti kerékpárral, illetve a helyi buszjáratokkal.

Szeptember 19-én (szerda) délután 14:30 órától a Garay térről induló 2 kerékpártúra:

• a gyorsabb kerekezőknek Szekszárd Garay tér - Csatári körforgalom - Tartsay utca - Sió zsilip / Árvízkapu - Szekszárd Garay tér útvonalon (kb. 35km),
  • a nyugisabb kerekezőknek Szekszárd Garay tér - Csatári körforgalom - Tartsay utca - Keselyűsi kisvasút Állomás - Szekszárd Garay tér útvonalon (kb. 30km).

A szeptember 19-ei résztvevők között 7 db fejvédő, 20 db világítás szett és 25 db macskaszem és csengő kerül kisorsolásra. A visszaérkezés várható időpontja kb. 18.00 óra. A kerékpártúrát a rendőrség biztosítja. A kerékpár túra közben almát és ásványvizet tudunk biztosítani.

A szeptember 22.-én (szombat) 9:00 órától a Garay térről induló Családi kerékpártúrára

• Szekszárd Garay tér - Csatári körforgalom - Tartsay utca - Keselyűsi kisvasút Állomás - Szekszárd útvonalon (kb. 30 km)

várjuk mindazokat, akik szeretnek közösségben kerekezni. A visszaérkezés várható időpontja kb. 12:00 óra.

Szeptember 22.-ei résztvevők között 1 db 60.000 Ft értékű kerékpár és 3 db fejvédő kerül kisorsolásra.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2018. évi Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap keretében kerékpáros biztonsági eszközökkel támogatja a kerékpáros napokat.

A Városi Rendőrkapitányság támogatja az akciót, napközben a kerékpárosok biztonságérzetét javító fokozott rendőri jelenléttel, majd a kerékpáros túra rendőri biztosításával.

A kerékpáros túra műszaki biztosítását a www.bringakölcsönzés.hu végzi.

Az almát Ecker Rita Családi Gazdasága biztosítja.

Az M-Digit Kft. színes plakátnyomtatással támogatja az autómentes napot.

A program létrejötte a Szekszárdi Klímakör támogatásának köszönhető.