„Segítő diákok 2018-19.” - Pályázati felhívás

Tisztelt Tanárok, Kedves Diákok!kozossegi

Az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (EKE OFI) nyílt pályázatot hirdet. A pályázat célja, hogy valamennyi érintett (diákok, pedagógusok, szülők, fogadó szervezetek, iskolák) és a széles társadalmi kör megismerhesse az Iskolai Közösségi Szolgálat megvalósult programjait. Ennek érdekében várjuk a pályaműveket, amelyek közül a szakmai zsűri által kiválasztottakat díjazzuk és közzétesszük.

Olyan pályaműveket várunk, amelyek

• egyrészt bemutatják a résztvevő diákok tevékenységbeli szerepét, a szerzett élményszerű tapasztalatait, a segítő közreműködés iránti elköteleződését,
  • másrészt segítik megismertetni a közösségi szolgálat alapvető céljait, szemléletét, egyénre és társadalomra gyakorolt hatását

A pályázattal kapcsolatban minden hasznos információt megtalálsz weboldalukon és ha ide kattintasz.

Továbbá, Kiosztották az Iskolai Közösségi Szolgálati díjakat.

A Nemzeti Pedagógus Kar országos küldöttgyűlése keretében kiosztották a kiváló iskolai közösségi szolgálatot végző iskoláknak alapított díjakat. Idén a debreceni Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium és az alsószentmártoni Tan Kapuja Buddhista Gimnázium és Általános Iskola kapta az elismerést és az ezzel járó jutalmakat. Részletek az EKE OFI honlapján:

Új kiadvány: Kézikönyv az iskolai közösségi szolgálat sikeres megvalósításához.