TUDOK konferenciát rendezett gimnáziumunk

tudok12019. február 15-16-án gimnáziumunk rendezte meg a TUDOK Kárpát-medencei Konferenciájának Élet- és környezettudományi Tematikus Konferenciáját a Kutató Diákok Alapítványával közösen.

A pénteki napon négy, a szombati napon pedig három szekcióban zajlottak az előadások. A diákok kutató munkájának értékelésében összesen 16 oktató a Pécsi Egyetemről és további 8 tanár a környező gimnáziumokból vett részt. Összesen több mint 60 diák prezentálhatta kutatását a konferencián.

Gimnáziumunkból Herceg Olivér 9. B osztályos tanuló mutathatta be kutató munkáját a környezettudomány, környezetvédelem szekcióban, melynek témája a Szekszárdi-dombságon kimutatható talajerózió és annak okai valamint megoldási lehetőségei. Munkáját a zsűri érdemesnek találta a szentesi döntőben való részvételre, melyet 2019 március 29-30-án rendeznek meg. Felkészítő tanára Barocsai Zoltán.

A rendezvény alatt készült fotók albumja megtekinthető galériánkban.