Megyei matematika verseny

Kedves Diákok!sdf

Baranya, Somogy, Tolna és Zala megyék matematika tehetséggondozó szervezetei közösen, minden év őszén megyei, ill. regionális középiskolai matematika versenyt szerveznek közösen.
A verseny iskolai fordulójának időpontja: 2019. november 4-én, hétfőn 14 órától 17 óráig.
A versenyen várnak/várunk minden matematikából 4-es és jeles tanulót.

A versenynek részvételi díja nincs.

A versenyen számológép és minden írott segédeszköz használható. Azt kérjük, hogy minden feladatot külön lapra írjanak a versenyzők! A dolgozatokat a szaktanárok a javítási útmutatók alapján javítják ki! A feladatok 2. megoldásáért, általánosításokért összesen a feladat pontszámának max. 25%-a adható. Minden évfolyamon a 25 %-ot elérő dolgozatokat november 15-ig a megyei szervező címére elküldjük.

A beküldött dolgozatokat felkért független szaktanárok átnézik, rangsorolják, és a legeredményesebb tanulókat jutalmazzuk.

A 11. és 12. évfolyamon minden megyéből a gimnáziumi feladatsort író legjobb 6-6 tanuló jut be a 2020. január 31-én Pécsett a Janus Pannonius Gimnáziumban megrendezésre kerülő regionális döntőbe.