Nyersanyagnagykövetek találkoztak Bologna-ban

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!ddsa

Gimnáziumunk csatlakozott a Miskolci Egyetem Földtudományi Kara által koordinált RM@School projekthez, mely a környezetünkben fellelhető nyersanyagokra hívja fel a figyelmet. A program az anyagok sokoldalú felhasználhatóságára, újrahasznosításának fontosságára, a körforgásos gazdaság erősítésére helyezi a hangsúlyt.

Gimnáziumunk csapata - Herceg Olivér (10.B) és Mehicic Armand (12.B) - a Szekszárdi-dombságon jelentkező talajerózió csökkentésére egy vízgyűjtő szerkezetet hozott létre, mely újrahasznosított fémből és műanyagból készülne. A projekt bemutatására 2019. november 5-7 között került sor az olaszországi Bologna-ban,18 európai ország részvételével megrendezett konferencián. A plenáris előadásokat követően a projektek önálló standokon kerültek bemutatásra. A szakmai programok után városnézés majd közös vacsora következett.