Bélás díjeső a paksi "Ki mit tud?"-ról

2019.11. 23-án gimnáziumunk énekesei, szavalói 10 díjjal tértek haza a versenyről, köztük a fődíjjal,kép Csizmazia Dórának köszönhetően.

taps

A" Paks Ki mit tud?" versenyt 15. alkalommal rendezték meg a Csengey Dénes Kulturális Központban.

Tanítványaink könnyűzene és versmondás kategóriában mérették meg magukat.

Az elért eredmények mindenki megelégedésre szolgált, hiszen minden induló versenyzőnk díjjal térhetett haza.

Diákjaink a könnyűzenei kategóriában acapellát énekeltek. A kórus tagjai: Horváth Réka, Fáncsi Balázs, Katona Anna Tamara, Katona Bernadett, Kertész Zoltán. Előadásukat a neves zsűri bronz minősítéssel jutalmazta. Felkészítőjük: Nemes András tanár úr.

Versmondás kategóriában bronz minősítést kapott : Báló Bertalan, Pirisi Réka, Sebestyén Adrienn 9. A osztályos tanulók; ezüst minősítést érdemeltek: Katona Bernadett, Pirisi Judit 9. A osztályos tanulók és arany minősítéssel jutalmazták Horváth Réka, Miller Sári Anna, Szél Eliza 9. A osztályos tanulókat
Kiemelt arany minősítéssel értékelték Katona Anna Tamara 12. B osztályos tanulót, aki a saját, "Kiút" című versét mondta el.

Gyémánt minősítést és egyben a fődíjat Csizmazia Dóra 12.B osztályos tanuló nyerte el. A versmondók felkészítője Csizmazia Ferencné tanárnő volt.

Az okleveleket itt tekinthetik meg.

Az ünnepélyes díjátadó, a Gála műsor keretében a kategóriák legjobbjai újra a színpadra léptek. A versmondás kategóriában az I. Béla Gimnázium tanulóját, Csizmazia Dórát kérték a színpadra. Székely János "Virágok átka" című versét adta elő.

A versenyzőknek és a felkészítőknek gratulálunk!