I. helyezés az esszépályázaton!

Herceg Olivér 11.B osztályos tanulónk a Kutató Diákok Országos Szövetsége által meghirdetett XVIII. Kutdiák Tudományos Esszépályázaton, Élet- és környezettudományi szekcióban I. helyezést ért el. Kutató tevékenységét maximum 20 oldalban kellett összefoglalnia a tudományos esszék szabályainak megfelelően. A pályázat eredményhirdetésére nyáron került sor online módon. Olivér "A szél okozta erózió összefüggései a talaj nedvességtartalmának változásával a Szekszárdi-dombságon" című munkájával vett részt a versenyen. A korábbi évben szintén első helyezést ért el, de akkor a csapadék okozta talajeróziós dolgozatával. Gimnáziumunk tanulóinak szereplése az esszépályázaton igazán sikeresnek mondható hiszen Olivér két sikerét megelőzően Dévény Zoltán és Rappay Bence is első helyezést ért el kutató munkájával.

felkészítő tanár: Barocsai Zoltán

oklevel-herceg-kutdiak.png