Lázmérés és ügyeleti rend 2020. szeptember 30-tól

1. A reggeli beléptetés az A épületbe 3 bejáraton, a B épületbe 1 bejáraton keresztül történik,

7:20 és 7:40 között.

Ennél később csak az A épület főbejáratán át lehet belépni, csak tanulóknak, az intézményben munkát végzőknek.

Maszk használata kötelező, kézfertőtlenítés kötelező.

2. Aki érkezik, köteles lázmérésnek alávetni magát a bejáratoknál lévő lázmérési pontokon.

• Aki nem lázas, beléphet.
  • Lázas és nagykorú személy nem maradhat az intézményben (láza 37,8 ᴼC).
  • A kiskorú tanuló az elkülönítőbe kerül, ha lázas (láza 37,8 ᴼC) és  értesítjük a szüleit, hogy jöjjenek érte.

3. Az ügyeletes pedagógusok és az ügyeletes diákok mérnek lázat reggelente. Láz gyanúja esetén még kétszer kell lázat mérni. Az ügyeletes pedagógus hoz döntést az előző pont szerint (hazaküld/elkülönítőbe kísér). A hazaküldött diákok nevét, osztályát felírja egy füzetbe.

4. Lázmérők, regisztrációs füzet a portán található, ezt az ügyeletes pedagógus veszi fel 7:20-ra.

5. 7:43-kor az ügyeletes tanártól és diáktól a feladatot átveszik

• A épület főbejárat: portás
  • A épület könyvtárnál levő bejárat: iskolatitkár
  • A épület déli bejárat (B felőli): oktatástechnikus
  • B épület: laboráns

10 perces ott tartózkodást követően az A épület 2 oldalsó bejáratát az ott lévők bezárják. Az eszközök portára való visszajuttatásáról az gondoskodik, aki utoljára

megkapta. A portás ellenőrzi a működőképességét,  a pótlás-javítást az oktatástechnikus végzi.

6.  8:00-kor a portás bezárja az udvari kaput az A és B épület között.

7. 8:00-kor az iskolatitkár az elkülönítőben lévő diák (ok) adatait azonosítja. Az ügyeletes vezető (ha órán van, akkor az iskolatitkár) értesíti a szülőt.

8. Az iskolatitkár a nagykorú lázas tanulók aznapi jegyzékét (dátum, név, osztály) elkészíti a tanári faliújságra kifüggeszti.

Az elkülönítőből hazavitt tanulók esetében az osztályfőnök üzenetet kap.

9. Ügyeletek rendje: az osztályügyeletek szerdánként kezdődnek és a következő hét kedden érnek véget. Tanítási naponként 4 diák ügyeletest kell az osztálynak kiállítania.

Feladatuk:

• reggeli beléptetésnél segédkezés, érintésmentes lázmérés
  • A épületben szünetekben a maszkviselés, távolságtartás szabályainak betartása (folyosókon, büfénél, mosdónál)

A pedagógusok helyettesítésének rendjét az igazgató a tanári karral ismertette. (Helyettes-osztályfőnökök; II. emeleti ügyeletes tanár helyettesítő feladatai a

reggelibeléptetésben)    A hiányzó ügyeletes diákok pótlásáról az osztályfőnök előzetesen gondoskodik.

A beléptetésben közreműködő nem pedagógusokat az iskolatitkár, illetve az ügyeletes vezető helyettesíti.

10. Ha egy oldalsó bejárat felügyeletéről 7:45 és 8:00 között nem lehet gondoskodni, akkor azt be kell zárnia annak, akit nem váltanak le.

2020. szeptember 29.

Hajós Éva igazgató