Kiemelt dicséret az Innovációs versenyen

inno.pngGimnáziumunk két tanulója: Herceg Olivér (10.B) és Mehicic Armand (12.B) kiemelt dicséretben részesült a  Magyar Innovációs Szövetség által, Az Emberi Erőforrások Minisztériumával és Az M5 Csatornával közösen, a 2019/2020-as tanévre meghirdetett 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen. Projektjük címe: "Automatizált csapadékvízgyűjtő tervezése a csapadék és a szél talajeróziós hatásának csökkentésére". A versenyre 99 csapat nevezett egy oldalas összefoglalóval. Ezt követően a téma esszészerű kidolgozása következett, majd a projekt prezentációval történő megjelenítése. A részletes versenyeredmény megtekinthető itt.

A csapat hasonlóan háromfordulós versenyen a Stockholmi Ifjúsági Víz Díj magyar döntőjének legjobb négy csapata között is szerepelhetett. A verseny döntőjét online fordulóban rendezték meg, ahol a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanulói nyertek.

Felkészítő tanáruk: Barocsai Zoltán