Miskolci Egyetem

Kedves Diákok!
Kedves Érdeklődők!

A Miskolci Egyetem várja a diákok jelentkezését, különösen a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán folyó Anyagmérnök és Vegyészmérnök szakra. A Global Ranking Quality of Science értékelésében a Miskolci Egyetem bekerült a világ 1000 legerősebb egyetemének csoportjába, mintegy 350 hellyel lemaradva az Eötvös Lóránd Tudományegyetemtől. A természettudományi tantárgyakból erős (legalább 4-es osztályzatú) diákok jelentkezését várják, ahol BSc, majd MSc és tehetségtől függően doktori PhD képzés keretében folytathatják tanulmányaikat.

Hogy miért anyagmérnöki?
 - anyagmérnökként végzett BSc és MSc mérnökök iránt óriási a kereslet
 - ezen a területen a Miskolci Egyetemet a világ legerősebb 500 egyeteme között jegyzik

Talán ennek is köszönhető, hogy a Lillafüreden két évente megrendezésre kerülő Versenyképes anyagok és technológiák nemzetközi konferencián (www.ic-cmtp6.eu) a világ minden tájáról neves professzorok és kutatók (olykor Nobel-díjas vegyészek és fizikusok) vesznek részt. Ezek a világszerte jól ismert és elismert szakemberek, tudósok és kutatók gyakran részt vesznek a cmtp konferenciák tudományos tanácsadó testületében és szervezésében is (https://www.ic-rmm1.eu/ic-cmtp/?setevent=6&menu=organizers).