Diákigazolványok érvényességének meghosszabbítása a veszélyhelyzet alatt

Kedves Diákok!

Diákig.

Tájékoztatunk Benneteket, hogy a 2020. november 4-én vagy azt követően, a veszélyhelyzet megszűnéséig kiállított, illetve kiállításra kerülő, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a kihirdetett veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

A tanulók a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig vehetik igénybe az utazási kedvezményeket a 2019/2020. tanévben kiadott érvényesítő matricákkal. Azon tanulók, akik nem rendelkeznek érvényes diákigazolvánnyal, diákigazolvány helyettesítő igazolást tudnak igényelni a Titkárságon az utazási kedvezmény igénybevételéhez. A közlekedési szolgáltatók az igazolást elektronikusan (pl. mobilon felmutatva) nem, csak nyomtatott formában fogadják el.