Tájékoztató sporttagozatra jelentkező diákoknak alkalmassági vizsga

Tisztelt Szülő!

Örömmel fogadtuk gyermeke jelentkezését gimnáziumunk 0006-os tagozatára, a sport – idegen nyelv tagozatunkra.

A jelentkezők számára a sportegészségügyi alkalmassági és fizikai képesség felmérési vizsgálat, illetve sportági képességek felmérése is a felvételi folyamat részét képezi.

A fizikai és sportági képességek felmérésének időpontja: 2021. március 9. (kedd)

A felmérés helye: a Garay János Általános, Művészeti és Sportiskola tornaterme (Szekszárd, Zrínyi u. 78.)

Érkezés 13:00-kor. Ekkor a regisztrációnál kérjük bemutatni az érvényes sportorvosi igazolást vagy annak fénymásolatát, az egyesületi tagság igazolását és sportági szakszövetségi ajánlást.

Az öltözőket igénybe lehet venni. (Gyermeke értékeit ne hagyja ott, nem tudunk érte felelősséget vállalni.)

A fizikai képességek felmérésének anyaga:

• ingafutás
  • helyből távolugrás
  • kötélmászás (lány) vagy függeszkedés (fiú)

Sportági képességek felmérése:

• atlétika; kézilabda; kosárlabda; labdarúgás. Az egyéb sportágat űzők az atlétika sportági mérésen vesznek részt.

Az elért eredményeket 2021. március 10. 16 órától iskolánk honlapján (www.ibela.hu) hozzuk nyilvánosságra. A honlapon gyermeke neve helyett az oktatási azonosító száma vagy jeligéje mellett fogjuk jelezni, hogy megfelelt-e.

Tájékoztatjuk, hogy a felmérésen való megfelelés a felvétel feltétele.

Amennyiben gyermeke a felmérésen nyomós, igazolt ok miatt nem tud megjelenni, akkor ezt előzetesen jelentse be a Gimnázium előérhetőségeinek egyikén (telefon: 06/74/511-077, email: ibelagimnazium@belamail.hu).

A pótlás ügyében felvesszük Önökkel a kapcsolatot.

Kérjük, hogy a járványügyi helyzet előírásait szíveskedjenek betartani, szem előtt tartva a maszkhasználatot, illetve a 1, 5 méteres távolságtartást.

Kedves Felvételiző!

Szeretettel várunk, sok sikert kívánunk!