OKTV versenyek a 2019/2020. tanévben

oktv2019Kedves Diákok!

Meghirdetésre kerültek a 2019/2020. tanévi OKTV versenyek. Az alábbiakban megtekinthetitek az általános tudnivalókat, a versenyidőpontokat, valamint az egyes tantárgyakhoz tartozó versenyekkel kapcsolatos információkat:

Az egyes tantárgyakhoz tartozó versenyekkel kapcsolatos információt az alábbi, kategóriánkénti felhívásokban találtok:

Nemzeti VERSeny 2019

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok és Tanárok.

Csizmazia Dóra és Katona Anna Tamara az I.Béla Gimnázium diákjaiként bejutottak a Nemzeti VERseny 2019 középdöntőjébe A verseny döntőjébe jutás közönség szavazással dől el. Kérjük Önöket, hogy támogassák tanítványainkat! Ehhez nincs másra szükség, mint a megadott linkeken youtube-fiók belépéssel leadják szavazatiakat.

afasfas

Csizmazia Dóra versfilmje:
Balázs F. Attila: Ujjaim között homokot pörgetek c. verse

Katona Anna Tamara versfilmje:
Katona Anna Tamara: Súlyos bűntudat

Interaktív Tehetségkutató Informatikai Verseny

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium, és a Szekszárdi Tankerületi Központ EFOP 3.2.5-17-2017-00034 pályázat keretében meghirdeti általános és középiskolások részére a:

Interaktív Tehetségkutató Informatikai Versenyt

A verseny célja, hogy az informatikát szerető diákok számára lehetőséget biztosítson tehetségük kibontakoztatására, az általuk létrehozott pályamunkák elkészítésén keresztül.

zuk

A versenyzők a következő kategóriákban küldhetnek be pályaműveket:

• 1. Számítógépes grafika
  • 2. Számítógéppel támogatott tervezés - Ebben a kategóriában várjuk a különböző CAD programokkal megszerkesztett tervrajzokat, látványterveket.
  • 3. Animáció – Számítógéppel előállított animáció.
  • 4. Alkalmazások (WEB, Mobile eszközök, Asztali gépek) – pl.: játékprogramok, oktatóprogramok, egyéb….
  • 5. Megépített automata és vezérlése (robot, vagy egyéb hardver eszköz és vezérlő programja)

A nevezés feltételeit és módját ide kattintva megtekintheted.
Nevezési lapot ide kattintva lehet letölteni: Nevezési lap.

„Lásd a fától az erdőt!” - Megyei Környezetvédelmi Vetélkedő 2019-ben is!

childplantingtree.pngA Szekszárdi I. Béla Gimnázium „Lásd a fától az erdőt!” címmel környezetvédelmi vetélkedőt hirdet. A vetélkedő témája: Tolna megye erdeinek élővilága, védelme.

A felhívás a Tolna megyei általános iskolák 7-8. osztályos tanulóinak és a középiskolák 9-10. évfolyamos tanulóinak szól. Három főből álló csapatok jelentkezését várjuk!

A vetélkedő kétfordulós:

1. Forduló: Az elődöntő!

A vetélkedőre 3 fős csapatok nevezhetnek. A csapatok jelentkezését szeptember 20-ig várjuk az ibelagimnazium@belamail.hu címre. Az első forduló feladatai 2019. szeptember 23-tól október 16-ig lesznek elérhetőek az intézmény honlapján. A döntőbe kerülő csapatok 2019. október 25-ig kerülnek kiértesítésre.

2. Forduló: A döntő!

A legjobb csapatok döntőjére 2019. december 4-én kerül sor.

A döntő helyszíne: 7100 Szekszárd, Kadarka u. 25-27. Szekszárdi I. Béla Gimnázium (Neumann-terem).

A 2019. évi vetélkedő pályázati felhívása, valamint a korábbi évek vetélkedőinek irodalomjegyzéke és egyéb anyagai a vetélkedő aloldalán, a http://ibela.sulinet.hu/gimnazium/megyei-korny-vet címen érhető el.

Bővebb információ kérhető:

Név: Somogyvári Orsolya

e-mail: somogyvari.orsolya@belamail.hu

Mobil: 30/300-2734 vagy 06-74/999-585

Magyarország a két világháború között c. vetélkedő

Tisztelt Igazgató Asszony/Úr!Horthy-kor
Kedves Diákok!

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium történelmi vetélkedőt hirdet 7-8. osztályos iskolások részére, melynek témája:

Magyarország története a két világháború között.

A vetélkedő célja, hogy a téma iránt érdeklődő diákok tudásukat elmélyítsék, kibővítsék.
Játékos, interaktív formában ismerkedjenek a korszak politika- és esemény-, valamint gazdaság- és művelődéstörténetével.

A verseny időpontja: 2019. december 12. (csütörtök)

A verseny helye: Szekszárdi I. Béla Gimnázium.

3 fős csapatok részvételére számítunk.

A versenyre való jelentkezés határideje 2019. szeptember 30. (hétfő).

Várjuk nevezésüket az ibelagimnazium@belamail.hu e-mail címre.

A beérkezett nevezések alapján küldjük a felkészüléshez szükséges irodalmat és az elő feladatot.

Minden csapat díjazásban részesül, kiemelten a I-III. helyezettek.

Reméljük, hogy sikerült felkeltenünk az érdeklődését, és bízunk abban, hogy intézményének tanulói közül sokan jelentkeznek és szép eredményeket érnek el a versenyen.

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium Történelem és művészetek munkaközössége

TDK versenyfelhívás!

tdkKedves Diákok!

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium a 2017/2018. tanévben 2018. április 11-én Tudományos Diákköri Konferenciát rendez. A verseny célja a tanulók ösztönzése tudományos kutatómunka végzésére, a tudományos gondolkodás kialakítására, színvonalas prezentáció és előadás készítésére.

Jelentkezési határidő: 2018. február 6.

Versenydolgozat leadási határidő: 2018. március 12.

A részletes információkat tartalmazó versenyfelhívást az alábbi hivatkozáson, a verseny hivatalos poszterén találjátok.