Versenyek

OKTV versenyek a 2019/2020. tanévben

oktv2019Kedves Diákok!

Meghirdetésre kerültek a 2019/2020. tanévi OKTV versenyek. Az alábbiakban megtekinthetitek az általános tudnivalókat, a versenyidőpontokat, valamint az egyes tantárgyakhoz tartozó versenyekkel kapcsolatos információkat:

Az egyes tantárgyakhoz tartozó versenyekkel kapcsolatos információt az alábbi, kategóriánkénti felhívásokban találtok:

Versenyfelhívás a Bottyán Tudományos és Művészeti diákkör Konferenciára 2019/2020. tanév

Kedves Diákok! konyv

A paksi Vak Bottyán Gimnázium Tolna Megye középiskolásai számára a 2019/20. tanévre meghirdeti a Bottyán Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciát 2020. január 22-re.

A jelentkezés feltételei: jelentkezni tetszőleges témájú, minimum 10, maximum 20 oldalas tudományos igényességű pályamunkával vagy művészeti alkotással lehet.

Kutatási eredményeiket a szóbeli fordulóban maximum 10 perces előadás keretében mutathatják be a versenyzők. Egy előadásnak maximum két szerzője lehet. Az előadáshoz számítógépes prezentációt célszerű készíteni. A dolgozatokat és az előadásokat szakértő zsűri értékeli.

Jelentkezési határidő: 2019. december 2.
A dolgozatok benyújtásának határideje: 2020. január 13

Nemzeti VERSeny 2019

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok és Tanárok.

Csizmazia Dóra és Katona Anna Tamara az I.Béla Gimnázium diákjaiként bejutottak a Nemzeti VERseny 2019 középdöntőjébe A verseny döntőjébe jutás közönség szavazással dől el. Kérjük Önöket, hogy támogassák tanítványainkat! Ehhez nincs másra szükség, mint a megadott linkeken youtube-fiók belépéssel leadják szavazatiakat.

afasfas

Csizmazia Dóra versfilmje:
Balázs F. Attila: Ujjaim között homokot pörgetek c. verse

Katona Anna Tamara versfilmje:
Katona Anna Tamara: Súlyos bűntudat

Interaktív Tehetségkutató Informatikai Verseny

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

A Szekszárdi I. Béla Gimnázium, és a Szekszárdi Tankerületi Központ EFOP 3.2.5-17-2017-00034 pályázat keretében meghirdeti általános és középiskolások részére a:

Interaktív Tehetségkutató Informatikai Versenyt

A verseny célja, hogy az informatikát szerető diákok számára lehetőséget biztosítson tehetségük kibontakoztatására, az általuk létrehozott pályamunkák elkészítésén keresztül.

zuk

A versenyzők a következő kategóriákban küldhetnek be pályaműveket:

• 1. Számítógépes grafika
  • 2. Számítógéppel támogatott tervezés - Ebben a kategóriában várjuk a különböző CAD programokkal megszerkesztett tervrajzokat, látványterveket.
  • 3. Animáció – Számítógéppel előállított animáció.
  • 4. Alkalmazások (WEB, Mobile eszközök, Asztali gépek) – pl.: játékprogramok, oktatóprogramok, egyéb….
  • 5. Megépített automata és vezérlése (robot, vagy egyéb hardver eszköz és vezérlő programja)

A nevezés feltételeit és módját ide kattintva megtekintheted.
Nevezési lapot ide kattintva lehet letölteni: Nevezési lap.